021-33324980

سولفات آهن

سولفات آهن

فروس سولفات | زاج سبز | کود آهن

سولفات آهن چیست ؟

سولفات آهن iron sulfate  یا فروس سولفات ferrous sulfate نوعی ماده شیمیایی و نمک آهن و اسید سولفوریک است که در آبپوش های مختلفی همچون سولفات آهن 7 آبه کریستال ، یک آبه و سولفات آهن خشک پودری تولید می شود. آهن سولفاته دارای کاربرد های کشاورزی ، صنعتی و درمانی است و از جمله ویژگی های آن می توان به خاصیت انحلال پذیری بالا در آب ، شکل کریستالی و رنگ سبز آن اشاره کرد. البته این ماده به دو صورت سولفات آهن 2 ظرفیتی و سولفات آهن 3 ظرفیتی تولید می شود که از لحاظ فیزیکی تفاوت هایی با هم دارند. 

 

کاربرد های سولفات آهن

مصارف سولفات آهن در صنعت

- تولید سایر ترکیبات شیمیایی آهنی

- استفاده به عنوان عامل کاهنده در تولید کرومات و سیمان

- در نساجی و دباغی به عنوان فیکساتور و رنگ

- در رنگرزی پشم به عنوان عامل تثبیت کننده

- در رنگ آمیزی سیمان ، سنگ آهک و ماسه سنگ

- محلول سولفات آهن برای رنگ آمیزی چوب افرا

- تولید جوهر و رنگ

مصارف سولفات آهن در صنایع غذایی و دارویی

- از سولفات آهن به همراه دیگر ترکیبات آهنی به منظور غنی سازی مواد غذایی جهت درمان کم خونی ناشی از فقر آهن استفاده می شود

- تولید قرص ها و کپسول های آهن

مصارف سولفات آهن در کشاورزی

گیاهان نیازمند 17 نوع عنصر برای رشد و ادامه فعالیت های خود می باشند که در قالب عناصر اساسی ، ریزمغذی ها و مواد مغذی دیگر طبقه بندی می شوند. کود سولفات آهن به منظور درمان کلرز یا زردی برگ ها و بهبود فرایند فتوسنتز و پروتئین سازی گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین وجود یون سولفات در این کود کشاورزی سبب تصحیح شوری خاک های آهکی نیز می شود. عنصر آهن دارای نقش های کلیدی در جابجایی الکترون فتوسنتزی ، تنفس ، تشکیل کلروفیل و واکنش های آنزیمی متعدد در گیاهان است. 

علائم کمبود آهن در گیاهان و درمان آن

کمبود آهن یک اختلال گیاهی می باشد که با نام کلروز شناخته می شود. این اختلال زمانی اتفاق می افتد که یا میزان عنصر آهن در خاک پایین باشد و یا به دلیل بالا بودن pH خاک ، گیاه قادر به جذب آهن نباشد که این مشکل در خاک های قلیایی یا آهکی اتفاق می افتد. کمبود آهن همچنین در خاک های که با آبیاری بیش از حد شسته شده و یا بیش از حد دود دهی شده باشد نیز مشاهده می گردد. عناصری همچون کلسیم ، فسفر ، روی ، مس و منیزیم اگر به میزان زیادی در خاک وجود داشته باشد می تواند سبب به دام افتادن عنصر آهن و عدم جذب آن توسط گیاهان شود. علائم کمبود آهن در گیاهان به صورت تغییر رنگ برگ ها به زرد و قهوه ای بروز می کند که این زردی معمولا در حاشیه های بین رگبرگ ها و بخصوص در برگ های جوان مشاهده می شود. همچنین کیفیت میوه ها و محصولات کاهش یافته و مقدار محصول دهی کم می شود. 

کود سولفات آهن به منظور تولید کلروفیل در گیاهان استفاده شده و موجب فعال شدن ردوکتاز tRNA گلوتامینی می شود که یک آنزیم برای تشکیل اسید آمینه های سازنده کلوروفیل و هام است.

 سولفات آهن, سولفات آهن 2, سولفات آهن 7 آبه, فروش سولفات آهن, قیمت سولفات آهن, سولفات آهن آبدار, سولفات آهن چیست؟, سولفات آهن در کشاورزی, کود سولفات آهن, کارخانه تولید سولفات آهن, خرید سولفات آهن,

ویژگی های کود سولفات آهن

استفاده از کود سولفات آهن در کشاورزی دارای ویژگی ها و مزایایی جهت تامین آهن قابل جذب برای گیاهان می باشد که برخی از این ویژگی های عبارتند از:

- کاملا محلول در آب می باشد

- وظیفه آن کمک به تولید کلروفیل است

- انرژی لازم برای تحرک مواد مغذی در داخل گیاه را فراهم می کند

- وجود آن برای انجام فتوسنتز در گیاهان ضروری است

- آهن بخشی از سیستم آنزیمی مورد نیاز گیاهان برای تنفس می باشد

- برای جذب برخی پروتئین ها لازم است

- موجب رشد سالم گیاه می شود

 سولفات آهن, سولفات آهن 2, سولفات آهن 7 آبه, فروش سولفات آهن, قیمت سولفات آهن, سولفات آهن آبدار, سولفات آهن چیست؟, سولفات آهن در کشاورزی, کود سولفات آهن, کارخانه تولید سولفات آهن, خرید سولفات آهن,

انواع سولفات آهن

سولفات آهن دارای آبپوش های مختلفی است. همچنین از نظر ظرفیت یونی هم دو نوع کلی را شامل می شود. این محصول در ابتدا به صورت سولفات آهن 2 ظرفیتی 7 آبه تولید می شود که دارای رنگ سبز بوده و به علت اینکه حاوی 7 مولکول آب است ، بنابراین رطوبت بالایی دارد. این ماده دارای کاربرد های زیادی در کشاورزی ، آبکاری فلزات ، تصفیه آب و فاضلاب و رنگ سازی بوده و با نام زاج سبز شناخته می شود.

برخی از مصرف کنندگان نیاز به سولفات آهن خشک برای استفاده در خط تولید خود دارند که در این صورت می توان با استفاده از خشک کن های حرارتی یا سانتریفیوژ اقدام به کاهش میزان آب موجود در آن نمود. این عمل باعث افزایش خلوص سولفات شده و رطوبت آن را به میزان مشخصی می کاهد. خشک ترین نوع ، با نام سولفات آهن خشک 24 درصد یا سولفات آهن یک آبه شناخته می شود. تولید این ماده نیاز به تکنولوژی خاصی دارد زیرا عنصر آهن میل ترکیبی شدیدی داشته و اگر فرایند خشک کردن آن به درستی صورت نپذیرد ممکن است سبب تغییر شیمیایی آن گردد.

نوع دیگری که با نام سولفات آهن 3 ظرفیتی معروف است ، یک یون آهن بیشتر نسبت به زاج سبز دارد. همین تغییر سبب شده تا رنگ آن از سبز روشن به زرد یا قهوه ای روشن متمایل شود. این ماده با نام زاج زرد شناخته شده و به صورت خشک یا مرطوب وجود دارد. برای تولید آن از واکنش اسید سولفوریک با محلول داغ سولفات آهن 2 ظرفیتی آبدار استفاده می شود. همچنین در این فرایند به یک عامل اکسید کننده همچون اسید نیتریک یا آب اکسیژنه هم نیاز است.

فروش سولفات آهن

فروش سولفات آهن

به اطلاع کشاورزان و صنعت گران گرامی می رساند به منظور خرید سولفات آهن 2 ظرفیتی 7 آبه و خشک در بسته بندی های مختلف و با کیفیت عالی با بخش بازرگانی گروه سینا تولید تماس حاصل فرمایید. تولید این کود کشاورزی و ماده شیمیایی در مجموعه سینا تولید ، با کیفیت و دقت زیادی انجام می شود تا برای مصرف در کلیه صنایع مناسب باشد. با توجه به اینکه یکی از نارضایتی مصرف کنندگان از محصول سایر تولیدکنندگان سولفات آهن ، میزان زیاد رطوبت و آب آن است ، بنابراین ما در کارخانه سینا تولید با انجام فرایند آبگیری توسط دستگاه سانتریفیوژ و همچنین خشک کن برقی ، تا حد ممکن محصولی خشک و کم رطوبت را در اختیار خریداران گرامی قرار می دهیم.

کارخانه تولید سولفات آهن - 5.0 out of 5 based on 6 votes

کارخانه تولید سولفات آهن

تفاوت سولفات آهن 2 و سولفات آهن 3 - 5.0 out of 5 based on 16 votes

تفاوت سولفات آهن 2 و سولفات آهن 3

زاج سبز - 4.3 out of 5 based on 19 votes

زاج سبز

سولفات آهن 7 آبه - 5.0 out of 5 based on 4 votes

سولفات آهن 7 آبه

فروش سولفات آهن 2 ایرانی | فروش زاج سبز - 5.0 out of 5 based on 2 votes

فروش سولفات آهن 2 ایرانی | فروش زاج سبز

تفاوت سولفات آهن آبدار با سولفات آهن خشک - 4.8 out of 5 based on 6 votes

تفاوت سولفات آهن آبدار با سولفات آهن خشک

MSDS سولفات آهن - 5.0 out of 5 based on 1 vote

MSDS سولفات آهن

روش مصرف کود سولفات آهن به همراه کودهای آلی در کشاورزی - 3.5 out of 5 based on 2 votes

روش مصرف کود سولفات آهن به همراه کودهای آلی در کشاورزی

قیمت سولفات آهن | قیمت سولفات آهن صنعتی | قیمت سولفات آهن کشاورزی - 4.7 out of 5 based on 3 votes

قیمت سولفات آهن | قیمت سولفات آهن صنعتی | قیمت سولفات آهن کشاورزی

کاربرد سولفات آهن (زاج سبز) در رنگرزی - 3.0 out of 5 based on 2 votes

کاربرد سولفات آهن (زاج سبز) در رنگرزی

تولید سولفات آهن در ایران و جهان - 5.0 out of 5 based on 1 vote

تولید سولفات آهن در ایران و جهان

کود سولفات آهن پودری - 5.0 out of 5 based on 4 votes

کود سولفات آهن پودری

آهک

سود پرک

سود مایع

اسید هیومیک
بنتونیت

آهک،سود پرک،سود مایع

با ما در ارتباط باشید

نام و نام خانوادگی
ورودی نامعتبر است

ایمیل
ورودی نامعتبر است

توضیحات
ورودی نامعتبر است

تماس با ما

mahdban Copy 75  تلفن دفتر تهران : 02133324980
iphone 38345  همراه : 09128124103 - 09334134599

 


 ایمیل : info@sinato.ir