سولفات آهن ۲ ظرفیتی و سولفات آهن ۳ ظرفیتی چه تفاوتی دارند؟

تفاوت سولفات آهن ۲ و سولفات آهن ۳ در نوع اکسیداسیون و تعداد یون های آن می باشد. این تفاوت بر ویژگی های فیزیکی و شیمیایی این دو ماده تاثیر گذار است. هر یک از این دو ماده دارای کاربرد های صنعتی متفاوتی هستند ولی نقطه اشتراک هر دو نوع سولفات آهن در مصرف کشاورزی آن می باشد که قادر به تامین نیاز گیاهان به عنصر آهن هستند.

تفاوت سولفات آهن 2 و سولفات آهن 3

مشخصات سولفات آهن ۲

سولفات آهن ۲ ظرفیتی Iron(II) sulfate که با نام های سولفات آهن آبدار کریستال و یا سولفات آهن ۷ آبه نیز شناخته می شود ماده ای سبز رنگ با فرمول مولکولی FeSO4 با ظرفیت دو یون مثبت Fe است که انحلال پذیری بالایی در آب دارد. ماده ای غیر قابل اشتعال با دمای ذوب ۷۰ درجه سانتی گراد بوده و در صنایع گوناگون نظیر تولید داروی کم خونی و قرص آهن ، آبکاری فلزات ، دباغی و کشاورزی کاربرد گسترده ای دارد. سولفات آهن ۲ در فارسی با نام زاج سبز و در انگلیسی با نام Ferrous sulfate شناخته می شود.

تفاوت سولفات آهن 2 و سولفات آهن 3

مشخصات سولفات آهن ۳

سولفات آهن ۳ ظرفیتی Iron(III) sulfate که در فارسی با نام زاج زرد یا زاج رومی و در انگلیسی با نام Ferric sulfate شناخته می شود از نظر شیمیایی دارای فرمول Fe2(SO4)3 بوده و رنگ آن زرد یا قهوه ای است. سولفات آهن ۳ در آب انحلال پذیر بوده و دمای ذوب آن ۴۸۰ درجه سانتی گراد است. از سولفات آهن ۳ به عنوان یک کاتالیزور در تولید مواد شیمیایی ، کود آهن ، رنگرزی و تصفیه زباله های صنعتی استفاده می شود. سولفات آهن ۳ به صورت هیدراته بوده و دارای آبپوش های مختلفی است.

به اطلاع صاحبان صنایع مختلف و مصرف کنندگان گرامی می رساند ، به منظور خرید سولفات آهن با کیفیت مناسب و قیمت رقابتی ، با بخش بازرگانی گروه سینا تولید تماس حاصل فرمایید.