قیمت بنتونیت در ایران

بنتونیت دارای انواع گوناگونی است که برخی معدنی و برخی فراوری شده هستند. عوامل مختلفی همچون مواد تشکیل دهنده ، اندازه ذرات ، فراوری و نوع بسته بندی بر روی قیمت بنتونیت تاثیر گذار است. با توجه به اینکه در هر صنعتی از بنتونیت با مشخصات متفاوت استفاده می شود و اینکه برخی انواع بنتونیت راحت تر و برخی با پروسه طولانی تر و هزینه بیشتر به دست می آید ، بنابراین قیمت بنتونیت خاک رس در کشور بسیار متفاوت خواهد بود. همچنین بخش اعظم بنتونیت تولید شده در ایران به کشور های همسایه صادر می شود که همین امر نیز بر قیمت هر تن بنتونیت ماثر است.

قیمت بنتونیت تابعی از فاکتور های مختلف است که بر بررسی آنها می پردازیم:

ضریب جذب بنتونیت

اصولا بنتونیت یک خاک جاذب است و به همین منظور در بیشتر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از بنتونیت در تولید خاک بستر گربه ، حفر چاه آب و کانال های افقی ، مستحکم سازی ساختمان ها ، تولید مواد مراقبتی و بهداشتی ، کشاورزی و … همگی بر خاصیت جذب بنتونیت استوار هستند. در نتیجه هر چه ضریب جذب آب و مایعات بالاتر باشد ، قیمت بنتونیت نیز گران تر خواهد بود.

دانه بندی بنتونیت

دانه بندی یا مش بندی بنتونیت خاک رس در بسیاری از مصارف اهمیت زیادی دارد. برای مثال بنتونیت بستر گربه نباید دانه بندی کاملا پودری داشته باشد و در طرف مقابل ، بنتونیت مورد استفاده در حفاری چاه های نفت ، ملات سازی و صنایع آرایشی حتما باید مثل آرد ریز شده باشد. در نتیجه اندازه ذرات هم یکی دیگر از عوامل ماثر در قیمت بنتونیت محسوب می شود.

ترکیب شیمیایی بنتونیت

اصولا این ماده به دو نوع اصلی بنتونیت سدیم دار و بنتونیت کلسیم دار تقسیم بندی می شود. هر یک از این دو نوع دارای ویژگی های مختص به خود هستند که سبب مقبولیت در مشاغل مختلف می گردد. بنتونیت سدیمی با ویژگی جذب آب بالا شهرت دارد و بنتونیت کلسیمی را نیز با خاصیت جذب روغن ، یون ها و مواد سمی می شناسند. ترکیبات تشکیل دهنده بر روی رنگ بنتونیت هم ماثر هستند. برخی مشاغل نظیر رنگ بری و یا تولید خوراک گرانوله دام نیازمند استفاده از بنتونیت رنگ روشن هستند. این عوامل بر قیمت بنتونیت تاثیر زیادی دارد.

بسته بندی بنتونیت

با جود اینکه می توان بنتونیت کلوخه را بصورت فله جابجا و انبار نمود ، ولی بنتونیت پودر شده به دلیل اینکه خاصیت جذب زیادی داشته و همچنین به منظور جلوگیری از هدر رفت آن در حین حمل و نقل ، ترجیحا باید در کیسه هایی با وزن دلخواه بسته بندی شود. نوع بسته بندی یکی از عوامل ماثر بر قیمت بنتونیت است.

ارزانترین قیمت فروش بنتونیت

کارخانه و معدن بنتونیت کانی کاو یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع بنتونیت نظیر بنتونیت خوارک دام ، بنتونیت ساختمانی ، بنتونیت حفاری صنعت نفت ، بنتونیت بستر گربه ، بنتونیت رنگ بری ، بنتونیت صادراتی و … است. به منظور آگاهی از قیمت بنتونیت و یا خرید بنتونیت سدیم دار و بنتونیت کلسیم دار با کارشناسان بخش فروش ما تماس حاصل فرمایید.