021-33324980

پودر سنگ مرداب

این مورد را ارزیابی کنید
(18 رای‌ها)

پودر سنگ مرداب | مردار سنگ | پودر سنگ مردار | پودر سنگ نقره | سنگ مرده

پودر سنگ مردار یا مردار سنگ که امروزه در بسیاری از عطاری ها به عنوان معجزه رفع بوی عرق و بوی پا بفروش می رسد ، پودر سنگ تولید شده از سنگی به نام سنگ نقره یا سنگ مردار است. این نوع پودر سنگ قادر است تا حدودی موجب کاهش بوی بد بدن شود زیرا دارای ترکیبات سرب بوده و سرب به عنوان یکی از فلزات سنگین ، می تواند قاتل موجودات زنده از جمله باکتری های مولد بوی بد زیر بغل و پا باشد. پودر سنگ مرداب یکی از انواع اکسید سرب و به طور دقیق تر ، اکسید یک یا دو ظرفیتی سرب متبلور یا پرو تواکسید سرب است. برخی افراد یا عطاری ها تصور می کنند پودر سنگ مردار همان زاج سفید است در صورتی که زاج سفید ماده ای کاملا متفاوت با فرمول شیمیایی سولفات آلومینیوم Al2SO4 می باشد که در تولید مواد دئودورانت نیز کاربرد دارد و بر خلاف سنگ مردار ، برای سلامت مضر نیست. 

چرا نباید از پودر سنگ مردار استفاده کرد؟

فلزات سنگین نظیر سرب ، جیوه و کادمیوم برای سلامت موجودات زنده بسیار زیان آور هستند. این مواد امکان جذب از طریق پوست را نیز داشته و چنانچه شخصی پودر سنگ مرداب را برای قسمتی از بدن خود نظیر زیر بغل ، کشاله ران ، کف پا و ... استفاده نماید ، ترکیبات اکسید سرب PbO از طریق پوست به بدن نموذ می کند. خطرات ناشی از استفاده از پودر سنگ مرداب در کودکان بسیار خطرناک تر است. اصولا انواع سنگ پودر شده ، خاصیت جذب آب بالایی دارند اما برخی از آن های از مواد نامطلوبی تشکیل شده اند. متاسفانه بسیاری از فروشندگان عطاری ها ، علم چندانی نداشته و فاقد دانش پزشکی ، شیمی و علوم مربوط به شناخت مواد هستند و در نتیجه اقدام به فروش هر ماده ای که سود آور باشد می نمایند بنابراین توصیه می شود پیش از انجام هر گونه عمل درمانی ، تحقیقات لازم را انجام دهید. اصولا بهترین روش های رفع بوی بد عرق بدن عبارتند از:

- تمیز نگه داشتن بدن

- تعویض سریع تر لباس ها به خصوص در فصول گرم سال

- کاهش مصرف برخی مواد غذایی نظیر مواد غذایی حاوی گوگرد مانند سیر و پیاز و ادویه جات

- استفاده از دئودورانت های خریداری شده از داروخانه ها

- استفاده از لباس هایی با پارچه های طبیعی نظیر پشم و پنبه به جای لباس های دوخته شده از الیاف شیمیایی

 پودر سنگ مرداب, پودر سنگ مردار, پودر سنگ نقره, مردار سنگ, سنگ نقره, خاک سنگ نقره, سنگ مرداب, پودر سنگ, سنگ مرداب برای عرق,

مضرات استفاده از پودر سنگ مرداب

پودر سنگ نقره یا سنگ مرده عامل ایجاد سرطان است. استفاده از این ماده یا سایر نمک های سرب به منظور کاهش بوی عرق در بدن می تواند این عوارض را ایجاد نماید:

- بر قسمت های نرم پوست تاثیر گذاشته و سبب ایجاد حساسیت پوستی می شود

- بر سیستم اعصاب مرکزی بدن تاثیرگذار است.

- تاثیرات سوء بر خون ، کلیه ها و سیستم تناسلی دارد.

- در صورت بلعیده شدن موجب شکم درد ، حالت تهوع و استفراغ می شود.

پودر سنگ مرداب - 4.8 out of 5 based on 18 votes

نظر دادن

5 نظرها

نظرات
حمید نیسی :
سلام، ببین برادر من مصرف کننده هستم چیزی غریب به بیش از هفت ساله که دارم مصرف میکنم، منتهی هر چیزی یه روش و یه اصول داره که من به اون معتقد هستم، توضیحات شما بسیار جامع و کلی ست، صحیح و درسته ، منتهی استفاده درست از منابع طبیعی و جایگزین کردن آنها به جای مواد شیمیایی موجود در بازار کاری بسیار مطلوب و پسندیده است، شما دوست عزیز در صورتی که مصرف مواد مذکور را به دفعات مرتب در پیک زمانی معلوم و محدود دقت کنید ، این پیک زمانی بستگی به فعالیت شخص در تکرار روزمرگی، و همچنین در تغذیه مناسب میباشد، همانطور که در توضیحات معنون شده فوق مواد مذکور بخش عمده آب بدن که از ناحیه تعریق خارج میشود را جذب کرده و این موضوع باعث فراهم آوردن ناراحتیهای کلیه میگردد، لذا حتما میبایست در دوران استفاد مواد مذکور از مایعات مناسب و به اندازه و با توجه به فصل سال و فعالیت شخص تنظیم گردد، حتما میبایست در ایام اول استفاده موارد دیگری که از حوصله این صفحه خارج است را باید رعایت کرد تا اینکه از شر باکتریهای متعفن زیر بغل خلاص شد این فرآیند میبایست در پیک زمانی مناسب و با مقدار مناسب قابل رفع است، با تشکر از اطلاعات شما دوست عزیز.
اشکان :
با سلام و سپاس فراوان بابت این مطلب متاسفانه بعد خدمت سربازی مشکلات گوارشی پیدا کردم و ب دنبال اون بوی عرقم خیلی نامتبوع شد و هیچجوره فایده نداشت تا به توصیه دوستان حدود یک ماه میشه ک از این ماده استفاده کردم و چند روزه ک شنیدم مضر هست دور ریختم ممکنه منتظر بیماریهای خطرناک باشم یا چون مدت استفادم کم بوده مشکلی نیست؟
فریبا :
خوب شد نخریدم و اول مطالعه کردم???
دختر :
منم شنیده بودم مردار سنگ مضره ولی خیلی از عطاری ها می فروشن
فریبا :
فکر نمی کردم پودر سنگ مرداب انقدر ضرر داشته باشه :(((

آهک

سود پرک

سود مایع

اسید هیومیک
بنتونیت

آهک،سود پرک،سود مایع

با ما در ارتباط باشید

نام و نام خانوادگی
ورودی نامعتبر است

ایمیل
ورودی نامعتبر است

توضیحات
ورودی نامعتبر است

تماس با ما

mahdban Copy 75  تلفن دفتر تهران : 02133324980
iphone 38345  همراه : 09128124103 - 09334134599

 


 ایمیل : info@sinato.ir