021-33324980

آموزش پارافین تراپی در منزل | پارافین تراپی در خانه | پارافین تراپی دست در خانه

این مورد را ارزیابی کنید
(20 رای‌ها)

آموزش پارافین تراپی دست در منزل

پارافین تراپی یکی از روش های آرایشی و درمانی روتین در سالن های زیبایی می باشد. امروزه در بسیاری از سالن ها ، به منظور جوان سازی پوست دست و پا و صورت و یا جهت کاهش درد های مفصلی دست ، آرنج و ... از روش پارافین تراپی یا پارافین درمانی استفاده می شود. اما آیا می توان پارافین تراپی را در خانه و با هزینه کمتر نیز انجام داد؟

پارافین تراپی در خانه کار مشکلی نیست ولی نیاز به داشتن آگاهی هایی جهت انجام درست آن و نیز جلوگیری از آسیب زدن به خود می باشد. قبل از هر چیز ذکر این مطلب ضروری است که برای انجام پارافین تراپی در خانه یا هر جای دیگر بهتر است که از دستگاه پارافین تراپی که مخصوص این کار ساخته شده استفاده نمایید زیرا دستگاه پارافین تراپی قادر به حفظ دائمی حرارت پارافین تا درجه حرارت مشخصی می باشد که هم پارافین در حالت گرم و مذاب باشد و هم حرارت آن به حدی که سبب سوختگی پوست می شود نرسد. اما در صورتی که دستگاه پارافین تراپی در منزل ندارید ، می توان از یک قابله یا تابه هم برای این منظور استفاده نمود ، اما ما این کار را توصیه نمی کنیم.

دوما برای انجام پارافین درمانی حتما باید از پارافین بهداشتی مخصوص این کار استفاده نمود. زیرا پارافین های غیر بهداشتی نظیر پارافین شمع سازی محتوی مواد سمی و زیان آور برای پوست و سلامت بدن بوده و می تواند نتیجه عکس داشته باشد.

پارافين تراپي در منزل, پارافین تراپی در خانه, پارافین تراپی دست,

آموزش پارافین تراپی در خانه

برای انجام پارافین تراپی دست نیاز به مواد زیر دارید:

- پارافین بهداشتی مخصوص پارافین درمانی

- دستگاه پارافین تراپی (و یا یک قابله تمیز با اندازه مناسب برای یک دست)

- کرم مرطوب کننده (و یا روغن های گیاهی)

پارافین تراپی در منزل, پارافین تراپی در خانه, پارافین تراپی دست در خانه,

مراحل انجام پارافین تراپی در منزل

1- برای انجام پارافین تراپی دست ، ابتدا دستان خود را به خوبی با آب و صابون بشویید. این کار علاوه بر این که منافذ پوست را باز می کند ، همچنین مانع از آلوده شدن پارافین برای استفاده در دفعات بعدی می شود.

2- مقدار مناسبی پارافین بهداشتی مخصوص پارافین درمانی را درون دستگاه پارافین تراپی قرار دهید. اگر فاقد دستگاه هستید ، قالب های پارافین را داخل قابله قرار داده و به روش بن ماری آن را حرارت داده و ذوب کنید.

3- پیش از پارافین تراپی دست را با کرم مرطوب کننده یا روغن های گیاهی نظیر روغن زیتون یا روغن نارگیل آغشته نمایید تا پارافین بعد از خشک شدن ، به راحتی از روی پوست جدا شود.

4- دستگاه پارافین تراپی قادر به تنظیم حرارت پارافین است ولی چنانچه از قابله و گاز استفاده می کنید ، دمای آن را با دما سنج اندازه گیری نمایید. حرارت 50 درجه سانتیگراد برای این منظور مناسب است.

5- حال دست خود را درون پارافین مذاب فرو ببرید. حتما انگشتان دست از هم باز باشد تا پارافین تمام پوست دست را فراگیرد.

6- دست خود را پس از چند ثانیه خارج کرده و کمی صبر کنید تا پارافین تا حدودی سفت و جامد شود.

7- مراحل 5 و 6 را چندین مرتبه تکرار کنید. در نتیجه یک لایه ضخیم و مات از پارافین روی دست تشکیل می شود که به خوبی حرارت را در خود ذخیره کرده است.

8- دست خود را به همراه پارافین روی آن داخل یک کیسه پلاستیکی قرار داده و سپس یک دستکش حوله ای به آن بپوشانید.

9- پس از ده تا پانزده دقیقه می توانید پارافین را از پوست جدا کرده و پارافین اضافی را به داخل دستگاه برگردانید تا برای دفعات بعد استفاده شود.

همین مراحل را برای دست دیگر نیز تکرار کنید. هفته ای یک تا دو مرتبه پارافین تراپی در خانه انجام دهید و از لطافت پوست خود لذت ببرید. انجام پارافین تراپی دست در خانه یک روش عالی و ارزان قیمت جهت جوان سازی و حفظ لطافت پوست دستان شما است.

آموزش پارافین تراپی در منزل | پارافین تراپی در خانه | پارافین تراپی دست در خانه - 4.3 out of 5 based on 20 votes

نظر دادن

نظرات

آهک

سود پرک

سود مایع

اسید هیومیک
بنتونیت

آهک،سود پرک،سود مایع

با ما در ارتباط باشید

نام و نام خانوادگی
ورودی نامعتبر است

ایمیل
ورودی نامعتبر است

توضیحات
ورودی نامعتبر است

تماس با ما

mahdban Copy 75  تلفن دفتر تهران : 02133324980
iphone 38345  همراه : 09128124103 - 09334134599

 


 ایمیل : info@sinato.ir