آهک شفته

یکی از کاربرد های قدیمی آهک در ساختمان سازی استفاده از آهک در شفته کاری است. شفته در واقع مخلوطی از دوغاب آهک و خاک و شن و سنگ که برای پی ریزی دیوار ها و مقاوم سازی بکار می رود. معمولا برای ساخت شفته باید با توجه به میزان سستی خاک محل میزان آهک شفته را تعیین کرد زیرا هرچه آهک درشفته بیشتر بکار رود باعث می شود شفته ای محکم تر و مقاوم تر بدست آید.

مطالب مرتبط


روش تهیه آهک شفته کاری

تفاوت آهک هیدراته و آهک زنده چیست

نحوه تهیه ملات ماسه سیمان آهک


شفته آهک

مهم ترین دلیلی که ازآهک برای شفته ساختمان ها استفاده می شده است این است که آهک بعد از این که به صورت شفته در آمد و خشک شد دیگر آب به ان نفوذ نمی کند و تاثیری بر مقاومت آن ندارد که باعث می شود با آب افتادن پای دیوار ، دیوار نشست نکند.

برای ساخت شفته دیوار باید اولا متناسب با اندازه دیواری که می خواهید درست کنید (طول و عرض و ارتفاع دیوار) زمین را بکنید و آن را با مخلوط آب و آهک و خاک و شن و ماسه پر کنید باید دقت داشته باشید که آهک به خوبی مخلوط شود و سپس روی آن را با ماله صاف کنید تا بعدا به راحتی بتوانید دیوار را روی آن بسازید.

در صنعت ساختمان سازی امروزه از شفته آهک نمی توان برای پی ریزی ساختمان استفاده کرد بلکه باید از بتون مسلح برای پی ساختمان استفاده کنید و از آهک شفته برای ساخت دیوار های حیاط استفاده کنید.

جهت خرید آهک برای شفته ساختمان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.