قیمت کربنات کلسیم

قیمت هر تن کربنات کلسیم در ایران بر مبنای موارد گوناگونی تعیین می شود. کلسیم کربنات ماده معدنی فراوان و البته پر مصرفی در زندگی انسان است. البته این نکته را نیز نباید فراموش نمود که هر نوع کربنات کلسیم برای مصرف مناسب نبوده و باید از نوع خالص با میزان بالای کلسیم استفاده نمود. از کربنات کلسیم در اکثر صنایع استفاده می شود. این ماده در ساخت و ساز ، کشاورزی ، تولید مواد شیمیایی گوناگون ، صنعت نفت و پتروشیمی ، تولید پی وی سی و پلیمرها ، تولید لاستیک و پلاستیک و حتی در صنایع خوراکی و دارویی بکار می رود بنابراین ماده ای بسیار با اهمیت و پر مصرف است. اما کربنات کلسیم دارای انواع مختلفی به لحاظ آنالیز و ظاهر می باشد که بر روی قیمت آن ماثر خواهد بود. حتی نوع معدنی و سنتزی آن که با نام کربنات کلسیم رسوبی معروف می باشد هم دارای قیمت های متفاوتی هستند بنابراین نمی توان قیمت واحدی را بر این محصول عنوان نمود.

همچنین عوامل جانبی دیگری هم بر قیمت هر تن کربنات کلسیم ماثر هستند. برای مثال هزینه بسته بندی ، هزینه حمل و نقل و هزینه حامل های انرژی که برای تولید و دانه بندی سنگ کلسیم کربنات استفاده می شود در محاسبه قیمت نهایی لحاظ می گردد. با وجود اینکه معادن کربنات کلسیم در داخل کشور قرار دارند ، اما هزینه های جانبی مختلفی که از استخراج کلسیم کربنات تا زمان تحویل این محصول به مصرف کننده نهایی وجود دارد بر قیمت نهایی آن ماثر خواهد بود.

 

قیمت هر تن کربنات کلسیم میکرونیزه

کربنات کلسیم پودری یا پودر کربنات کلسیم میکرونیزه با دانه بندی های مختلف ، پر مصرف ترین نوع کلسیم کربنات هستند. برای تولید این محصول از تجهیزات و آسیاب های مختلف استفاده شده و اندازه ذرات آن که می تواند بین سایز شکری تا ۵ میکرون به صورت کربنات کلسیم مش ۱۰۰ ، کربنات کلسیم مش ۲۰۰ ، کربنات کلسیم مش ۴۰۰ ، کربنات کلسیم مش ۸۰۰ ، کربنات کلسیم ۱۲۰۰ ، کربنات کلسیم مش ۲۵۰۰ و کربنات کلسیم مش ۳۵۰۰ باشد ، بیشترین تاثیر را بر قیمت کربنات کلسیم دارد. به دلیل ریز بودن ذرات ، کربنات کلسیم میکرونیزه در کیسه هایی با ظرفیت های مختلف بسته بندی می شود و نوع بسته بندی که می تواند کیسه معمولی ، پلی اتیلن ، جامبوبگ و یا پالت و شیرینگ باشد بر قیمت هر تن کربنات کلسیم تاثیر دارد.

 

قیمت هر تن کربنات کلسیم سنگ

سنگ کربنات کلسیم که با نام سنگ آهک هم معروف است ، ارزان ترین و فراوان ترین نوع این محصول می باشد. سنگ کلسیم کربنات معمولا برای مصارف ساختمان سازی و راه سازی و یا جهت مصرف در صنایع تولید آهک به کارخانجات مختلف ارسال می گردد. این نوع کربنات کلسیم بسته بندی نشده و معمولا پس از استخراج ، مستقیما در کامیون بارگیری شده و به مقصد مورد نظر ارسال می شود.

 

قیمت هر تن کربنات کلسیم رسوبی

کربنات کلسیم رسوبی گران قیمت ترین نوع کلسیم کربنات است زیرا این ماده از معادن استخراج نمی شود بلکه برای تولید آن از واکنش آهک هیدراته با دیگر مواد شیمیایی استفاده می کنند. کربنات کلسیم رسوبی کیفیت بالایی دارد و تولید آن نیازمند تکنولوژی های خاصی است. این محصول معمولا از دیگر کشور ها وارد شده و قیمت هر تن کربنات کلسیم رسوبی متاثر از قیمت ارزهای مختلف است.

 

قیمت هر تن کربنات کلسیم صادراتی

صادرات کربنات کلسیم معمولا به کشور های همسایه مانند عراق و ترکمنستان و ترکیه انجام می شود. اولویت اول در فروش کربنات کلسیم صادراتی ، کیفیت آن است زیرا باید کاملا مطابق با آنالیز اعلامی از طرف فروشنده باشد. قیمت هر تن کربنات کلسیم صادراتی بر اساس محل تحویل کالا (درب کارخانه ، مرز خروجی یا شهر مشخص شده در کشور هدف) ، هزینه حمل و قیمت روز ارز مشخص می شود.

به اطلاع مصرف کنندگان گرامی در شهر های مختلف کشور و نیز صادرکنندگان محترم می رساند در صورت تمایل به آگاهی از قیمت هر تن کربنات کلسیم با دانه بندی های مختلف و خرید این محصول با بخش بازرگانی کارخانه کربنات کلسیم سینا تولید تماس حاصل نمایید.