021-33324980

تاثیر کود هیومیک اسید بر رشد و عملکرد نیشکر

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

بررسی اثر اسید هیومیک بر رشد ، بازده و مواد مغذی گیاه نیشکر

ما در طی مقالات موجود در سایت سینا تولید به بررسی تاثیر کود کشاورزی اسید هیومیک بر گیاهان مختلف نظیر مرکبات ، ذرت ، گندم ، سیب زمینی ، پسته و ... پرداختیم. در این مقاله نیز تاثیر کود هیومیک اسید را بر عملکرد های زیستی و مغذی گیاه نیشکر می بررسی می کنیم. تاثیر کود اسید هیومیک فراوری شده از لیگنیت ، در یک تحقیق میدانی از سال از 1988 طی یک دهه در یک مزرعه نیشکر مورد بررسی و سنجش قرار گرفت. خاک زمین کشاورزی از نوع شن و ماسه ای با pH معادل 8 و شوری 0.61 بود یعنی خاکی شور و آهکی داشت. 

 

مطالب مرتبط


تاثیر مصرف اسید هیومیک بر پسته

تاثیر اسید هیومیک بر رشد گیاه ذرت

تفاوت اسید هیومیک با اسید فولویک چیست

کاربرد کود اسید هیومیک بر رشد و عملکرد سیب زمینی


 

روند انجام تحقیق

کود هیومیک اسید از نوع هیومات پتاسیم ، به صورت محلول پاشی بر سطح خاک اعمال شد. همچنین برای مشاهده تاثیرات مختلف آن ، از غلظت های متفاوت اسید هیومیک استفاده شد. زمان اعمال هیومیک اسید نیز در هنگام جوانه زنی و سپس بعد از 35 روز از جوانه زنی انجام گرفت. یک طرح پایش نیز در حین این تحقیق بر پا بود تا در زمان بلوغ نیشکر ، بازده و کیفیت شیره نیشکر را ثبت کند. تیغه های برگ ها و غلاف ها به منظور سنجش میزان مواد مغذی مورد آنالیز قرار گرفت.

نتیجه آزمایش

مقدار 6 گرم کود اسید هیومیک بر 2 متر مربع خاک سبب افزایش راندمان نیشکر در مقایسه با دیگر غلظت ها و نمونه شاهد شده بود. مصرف کود هیومیک اسید همچنین بازده نیشکر را در زمینه غلظت مواد مغذی در تیغه های برگ و غلاف ها نیز به شکل معنی داری افزایش داد. البته زمان مصرف کود اسید هیومیک دارای تاثیر معناداری نبوده و در نتیجه می توان این کود کشاورزی آلی را در هر دوره ای از کشت مورد استفاده قرار داد.

 

به اطلاع کشاورزان ، مصرف کنندگان و فروشگاه های عرضه کود و سم در تمام نقاط کشور می رساند ، به منظور خرید کود اسید هیومیک پودری و هیومیک اسید مایع خارجی با کیفیت بسیار ممتاز و قیمت مناسب با بخش بازرگانی سینا تولید تماس حاصل فرمایید.

خواندن 447 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 09 دی 1396 ساعت 19:13
تاثیر کود هیومیک اسید بر رشد و عملکرد نیشکر - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نظر دادن

نظرات

آهک

سود پرک

سود مایع

اسید هیومیک
بنتونیت

آهک،سود پرک،سود مایع

با ما در ارتباط باشید

نام و نام خانوادگی
ورودی نامعتبر است

ایمیل
ورودی نامعتبر است

توضیحات
ورودی نامعتبر است

تماس با ما

mahdban Copy 75  تلفن دفتر تهران : 02133324980
iphone 38345  همراه : 09128124103 - 09334134599

 


 ایمیل : info@sinato.ir

دستگاه چاپ بنر دستگاه چاپ بنر دستگاه چاپ بنر اجاره آپارتمان مبله در تهران آپارتمان مبله کفپوش اپوکسی مبل راحتی مشاوره خانواده اسکوتر برقی تعمیرات صندلی اداری سقف کاذب اسباب بازی کودک خرید اینترنتی کتاب کامیونت فاو دستگاه چاپ بنر
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت