021-33324980

کاربرد سود مایع (کاستیک سودا) در تصفیه آلومینیوم

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

بررسی کاربرد سود مایع سوزاور در تصفیه آلومینیوم از آلومینا

کاربرد سود مایع (کاستیک سودا) در تصفیه آلومینیوم از سنگ معدنی بوکسیت در جهت کربن زدایی می باشد به این صورت که پس از مرحله استخراج ، باقیمانده بوکسیت باید از محلولی که حاوی آلومینیوم است جداسازی شود. این فرایند ، تسویه settling نام دارد. ترکیب این ناخالصی های جامد ، گل سرخ نامیده می شود که برای عرضه نامناسب است. این باقیمانده ها پیش از انتقال به ته نشین کننده ها تا حد ممکن از فیلتر ها عبور داده می شود. 

 

مطالب مرتبط


MSDS سود مایع

تاریخچه سود مایع


 

در این مرحله محلول رقیق سود مایع سوز آور (کاستیک سودا) با آهک هیدراته (هیدروکسید کلسیم) ترکیب شده و تحت عنوان پروسه شستشو ، برای حذف کربنات هایی که در اثر واکنش ترکیبات بوکسیت با هوا ایجاد شده استفاده می گردد. برای استخراج آلومینا از بوکسیت ، باید موادی همچون سیلیکا ، آهن و دی اکسید تیتانیوم را از آن جدا سازی کرد. برای این منظور و جهت تصفیه سنگ آلومینیوم مراحل زیر انجام می گردد:

1- آلومینا با استفاده از محلول داغ سود مایع و آهک هیدراته از بوکسیت استخراج می شود

2- این ترکیب به داخل یک محفظه پر فشار و گرم منتقل می گردد

3- محلول سود مایع ( کاستیک سودا ) سبب انحلال آلومینا و ته نشینی آن در محلول اشباء می شود. آلومینا سپس شسته شده و آب آن خارج می گردد

4- در مرحله بعد ، مواد ته نشین شسته و فیلتر می شود تا سود مایع آن استخراج گردد

5- در نهایت مابقی مواد نیز فیلر شده و آلومینا به صورت پودر سفید رنگ به دست می آید

با توجه به این که ماده اصلی در تولید پودر آلومینیوم (آلومینا) ، بوکسیت است بنابراین اکثر کارخانجات تصفیه آلومینیوم در نزدیکی محل معدن بوکسیت تاسیس می شود تا هزینه های حمل و نقل کاهش یابد. با توجه به مطالب گفته شده ، نقش سود مایع سوزاور یا همان محلول کاستیک سودا در صنعت تصفیه آلومینیوم ، به عنوان یک ماده استخراج کننده ناخالصی های موجود در سنگ معدنی آلومینیوم ، (بوکسیت) است. سود مایع یا حالت جامد آن که سود پرک نام دارد ، ماده شیمیایی بسیار با اهمیتی می باشد که تقریبا در تمامی صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

خواندن 498 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 02 اسفند 1396 ساعت 12:22
کاربرد سود مایع (کاستیک سودا) در تصفیه آلومینیوم - 3.4 out of 5 based on 5 votes

رسانه

نظر دادن

نظرات

آهک

سود پرک

سود مایع

اسید هیومیک
بنتونیت

آهک،سود پرک،سود مایع

با ما در ارتباط باشید

نام و نام خانوادگی
ورودی نامعتبر است

ایمیل
ورودی نامعتبر است

توضیحات
ورودی نامعتبر است

تماس با ما

mahdban Copy 75  تلفن دفتر تهران : 02133324980
iphone 38345  همراه : 09128124103 - 09334134599

 


 ایمیل : info@sinato.ir

دستگاه چاپ بنر دستگاه چاپ بنر دستگاه چاپ بنر اجاره آپارتمان مبله در تهران آپارتمان مبله کفپوش اپوکسی مبل راحتی مشاوره خانواده اسکوتر برقی تعمیرات صندلی اداری سقف کاذب اسباب بازی کودک خرید اینترنتی کتاب کامیونت فاو دستگاه چاپ بنر
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت